Celý článek

—————

04.11.2013 10:13

VC SSK Rakovník

Je sobota 2.11.2013 stále jsme v Ročově a střílí se poslední čtvrtá směna ve VzPu 30 ran.Naši dva malí střelci kteří reprezentovali SSK Duchcov Adéla Bláhová a Petr Urbanczyk jsou už dost unavení. Ráno vstávali v půl sedmé , v devět se dostali v prvé směně na palebnou čáru, kde je hlavní rozhodčí pan Miloš Soukup seznámil s novými pravidly sportovní střelby a pak se už soustředili na vlastní závod . Patnáct minut nástřelu a potom třicet pět minut vlastního závodu.V 10.00 je po všem a teď už jenom počkat jak jsme dopadli a co soupeři, jak jim to půjde.Po třech směnách stále v kat.VzPu do 12 let s oporou jsou oba naši zástupci na prvních dvou místech ,1.Petr a 2. Aja. Skončila čtvrtá směna je 12.30 a jak to dopadlo? 1.místo obsadil Martin Svoboda z SSK Brandýs v nástřelu 289 kruhů, 2.Petr Urbanczyk SSK Duchcov nástřel 281 kruhů, 3.Jiří Kruchyna SSK Přezletice 271 kruhů,4. Adéla Bláhová SSK Duchcov 262 kruhů,5.Šimon Štáfek SSK Přezletice s 259 kruhy….  Opět se ukázalo že sportovní střelba je krásný sport a o pořadí rozhoduje připravenost, ale kolikrát i jedna chyba v závodě.

Děkujeme našim mladým střelcům za dobrou reprezentací SSK Duchcov a v dalších závodech jim přejeme hodně úspěchů.

Hejdův memoriál 2013

Na teplické střelnici Na dolinách pořádal SKP ,,Sever" Teplice 17. ročník  Hejdova memoriálu ve střelbě ze sportovní pistole.Vzhledem k tomu že ,,magneti“ ukradli zařízení na otočné figury, tak se střílelo na pevný terč mířená 5+30.

SSK Duchcov měl v závodě tři zástupce vzhledem k pracovnímu vytížení ostatních členů. V kat. ženy, dorost zvítězila naše Mgr. Martina Nosová v nástřelu 234 kruhy. V kat. senioři, veteráni si vystřílel první místo v nástřelu 280 kruhů Zdeněk Hlaváček SSK Duchcov, druhé místo obsadil Pavel Hubáček z SSK Bílina nástřel 271 kruhů a na třetím místě se umístil Alexandr Gross z SSK Ústí n/L s 267 kruhy.V kategorii muži zvítězil Ctibor Arnold SKP Teplice s 281 kruhy, před Tomášem Bláhou Ústí n/L nástřel 278 kruhů a třetím v pořadí Břetislavem Karpíškem SSK Vysoká pec v nástřelu 276 kruhů.

Další kolo Teplické ligy SP 5+30 bude pokračovat závodem, který bude pořádat SSK Duchcov a to VC Duchcova 2.6. opět na Teplické střelnici.

Velká cena 17. listopadu

Na druhém závodu sezóny jsme se sešli v Ročově, abychom absolvovali Velkou cenu 17. listopadu. Konkurence bylo dosti, opět se sjel velký počet střelců, ale my se nezalekli a hájili jsme barvy Duchcova, co to dalo.

Kat. žen VzPi 40 vyhrála naše závodnice Mgr. Martina Nosová s výborným výsledkem 364 bodů a daleko za sebou nechala ostatní střelkyně. Gratulujeme, Marti! Druhé místo patřilo P. Lindnerové z Loun (359 b.), třetí byla H. Krystyníková z Meziboří (356 b.). Ihned za ní se umístila naše Jana Neubauerová s 352 body a jako sedmá skončila další naše závodnice Iveta Ottelová s 319 body.

V mužské kat. VzPi 60 se desítkami nešetřilo, což se odrazilo i na vysokých výsledcích. První místo patřilo C. Arnoldovi z Teplic s 565 body, druhý byl J. Jech z Prahy s 561 body, třetí se umístil P. Hubáček z Bíliny s 559 body. Čtvrté místo si vystřílel náš Pavel Nos se skvělým výsledkem 558 bodů a další náš závodník Zdeněk Hlaváček s 549 body skončil na místě devátém.

Velká cena Duchcova má své vítěze

V neděli 3.6.2012 se konalo na střelnici Na Dolinách v Teplicích další kolo Oblastní střelecké ligy ve sportovní pistoli 30+30 ran (SP 30+30). Tentokrát pod záštitou našeho města, za účasti paní starostky Ing. Jitky Bártové a s věcnou podporou našich sponzorů Elektro Karásek Duchcov a AGC Glass.  Závod SP 30+30 je rozdělen do dvou částí. První je střelba 30-ti ran na pevný terč ve vzdálenosti 25 metrů. Druhá polovina závodu zahrnuje střelbu celkem 30-ti ran na terče otočné, kdy je terč po dobu 7 vteřin uzavřen a k závodníkovi se otáčí jen na 3 vteřiny, v jejichž průběhu musí střelec zamířit a vystřelit dříve než se terč opět uzavře.  Závodu se zúčastnilo celkem 23 závodníků ve třech kategoriích. V kategorii senioři a veteráni zvítězil Jaroslav Szekely z Mělníku s nástřelem 559 bodů, druhé místo obsadil za náš klub hostující střelec Milan Bernáth s celkovým nástřelem 554 bodů a na třetím místě s 546 body se umístil Miroslav Peiker z SSK Mělník.  V kategorii muži, junioři zvítězil Jan Mrázek z SSK Ústí nad Labem (557 bodů), druhý byl Petr Kožíšek z SSK Louny (556 bodů) a třetí místo obsadil Milan Zábranský (555 bodů) z SSK Bílina. V kategorii ženy, dorost s přehledem zvítězila Hana Krystyníková s SSK Meziboří s nástřelem 557 bodů před naší Martinou Nosovou (497 bodů). Ostatním našim střelcům se bohužel v tomto závodě příliš nedařilo. Snad přes prázdniny naleznou ztracenou formu a v zářijovém finálovém závodě opět zaútočí na stupně vítězů. Držte jim palce.

Poděkování

SSK Duchcov děkuji městu Duchcov – zejména paní starostce Ing. Jitce Bártové a paní tajemnici Ing. Renatě Kounovské, MBA za vstřícnost a ochotu při zajištění a realizaci Velké ceny Duchcova. Také děkujeme za věcné sponzorské dary, které na tuto soutěž poskytly firmy Elektro-Karásek Duchcov a AGC Glass.